BEMUTATKOZÁS
Iskolánkról röviden
Mai iskolánk története 1898-ban kezdődött, akkor épült fel mint állami elemi iskola. Gábor Áron nevét az 1989-es fordulat után, 1990-ben vette fel. Jelképe, amely az iskola zászlaján is büszkélkedik, a néhai Plugor Sándor grafikus munkája: láncba kötött ágyúgolyó.
Megalakulásától napjainkig iskolánkban tizenöt igazgató tevékenykedett, jelenleg Fábián Veronika tölti be ezt a tisztséget. Intézményünkhöz tartozik a kökösbácsteleki iskola és óvoda valamint a helybéli Manó óvoda is. Együttesen huszonhárom pedagógus irányítja az oktató-nevelő tevékenységet, a tanulók száma 170 körül mozog.
Az utóbbi két-három évben jelentősen megváltozott az iskola arculata. A befektetéseknek köszönhetően mind az iskola, mind a falukép amolyan „uniós” jelleget öltött.
Testvértelepülések-iskolák: Olaszfalu(Veszprém megye, Magyarország) valamint Bucsa(Békés megye, Magyarország).
Jellegzetességek
Intézményünk célja, hogy szakképzett pedagógusai révén olyan továbbépíthető tudást adjon, ami lehetővé teszi a továbbtanulást. A diákok életkori sajátosságait, képességeit figyelembe véve biztosítottak a lehetőségek a különböző fakultatív tárgyak (drámajátékok, infomatika, egészségügyi nevelés, énekkar, sportkör) működéséhez.
Az iskolánkra jellemző nevelési szemlélet-a működési szabályzat tiszteletben tartásával-kiemeli a tanerők, szülők érdeklődését, igyekezetét, hogy az ökológiai nevelést, a környezetvédelmet kiterjesszék minden tagozatra.
A törekvések a helyi sajátos népművészet megismerését, elsajátítását, hasznosítását (faragás, szövés-varrás, természetes anyagokkal való díszítés, vesszőfonás stb), ugyanakkor a helyi népszokások megőrzését, a műemlékek gondozását, a természet védelmét is célozzák..
Sajátos tevékenységek
A Gábor Áron Iskola tanulói a kiváló pedagógiai felkészítésnek köszünhetően rendszeresen részt vesznek tanulmányi-, művészeti– és sportrendezvényeken/versenyeken, ahol nagyon jó eredményeket érnek el. Minden iskolai évben tanulmányi osztálykiránduláson vesznek részt, hogy megismerhessék környezetük szépségeit, szülőföldjük híres szülöttjeit. Rendszeres színházlátogatásra, gyermektáncházra, kiállításmegtekintésre, ünnepi megemlékezésre, nyári táborra kerül sor iskolánk szervezésében. Diákjaink tanári irányítással iskolaújságot szerkesztenek (Szamárpad).